Tiek drėgnas, tiek sausas namų oras yra žalingas žmogaus sveikatai, namuose esantiems baldams, tad suprantama, kad siekiant užtikrinti tobulą mikroklimatą – perkamos bei įrengiamos reikalingos sistemos.
Žinoma, siekiant pagerinti drėgnumą ir patalpų orą apskritai – būtinas rekuperatorius, kuris puikiai tinka tiek naujos, tiek senos statybos būstuose. Svarbiausia rasti tokį, kuris labiausiai tinka Jūsų namuose.
Rekuperatoriaus tipas
Renkantis įrangą dažniausiai pirmiausia vertinami tipai, kadangi jie nulemia ir detalesnes charakteristikas.
Šiuo metu dažniausiai rinkoje siūlomi bei aktyviausiai perkami:
- Plokšteliniai rekuperatoriai, kurie veikia labai tyliai ir paprastai. Tai ypač geras pasirinkimas tokiu atveju, kai lauke temperatūra nepasiekia ypač didelio minuso, tad pavyzdžiui, rekomenduojami pajūrio gyventojams.
- Kita alternatyva yra rotaciniai rekuperatoriai, kurie sugrąžina kur kas daugiau šilto oro iš lauko, tad tai yra energetiškai naudingesnis pasirinkimas. Taip pat jie užtikrina, kad namuose bus reikalingo drėgnumo temperatūra.
- Galiausiai, atskirų srautų rekuperatoriai, kurie pasižymi labai paprastu įrengimu. Jie dažniausiai montuojami toliau vienas nuo kito. Puikiai veikia net ir tada, kai lauke temperatūra siekia -30 laipsnių.
Mini rekuperatorius
Kaip atskiras tipas verti dėmesio ir mini rekuperatoriai, kuriems nėra reikalinga ortakinė sistema. Jeigu anksčiau minimi sistemos tipai dažniausiai rekomenduojami namo renovacijos metu, tai šio tipo sistema gali būti įsidiegiama bet kada, kai norite, kad gyvenimas taptų malonesnis.
Mini modelis kainuoja kur kas pigiau, dažniausiai veikia – tyliau ir taip pat yra užtektinai efektyvūs ne tik mažuose būstuose, tačiau ir biuruose, kur galima sutaupyti net iki 80 % energijos.
Kitos charakteristikos
Rekuperatoriaus parinkimas yra svarbus. Norint išsirinkti optimaliausią variantą ir būti tikriems dėl pasirinkimo, įvertinkite kelias svarbias charakteristikas. Žinoma, pirmiausia turi būti vertinamas planuojamų vėdinti patalpų plotas, kadangi pagal tai pasirenkamas ir įrangos galingumas. Taip pat ir elektros sunaudojimo rodikliai. Kuo aukštesnė bus energetinio efektyvumo klasė – tuo atsiperkamumas bus geresnis. Galiausiai, dėmesio turėtų būti verti ir akustiniai niuansais. Juk norisi, kad įranga būtų nepastebima, tačiau jos nauda – akivaizdi ir gerinanti gyvenimą.