fbpx

Kaip išsirinkti šilumos siurblį?

Kaip išsirinkti šilumos siurblį?

Kaip išsirinkti šilumos siurblį?

Šilumos siurbliai plačiai naudojami ne tik dėl patogesnio gyvenimo, paprastumo, tačiau taip pat ir dėl ekologijos niuansų, kuriems šiais laikais yra skiriama vis daugiau dėmesio. Kadangi plačiau kalbama apie gamtos saugojimą bei svarbą – kiekvienas iš mūsų turėtų rinktis gamtai draugiškas sistemas, kurios pasirūpina ir žmogaus komfortu.

Žinoma, tik radus tinkamas, kurios pritaikytos prie Jūsų asmeninių bei Jūsų namų poreikių – bus galima džiaugtis komfortu. O kaip tokias rasti? Keli vertinimo aspektai – apačioje.

Šilumos siurblių tipai

Pradėsime nuo to, kad galimi keli šilumos siurblių tipai. Dažniausiai perkami ir labiausiai vertinami:

Šilumos siurbliai oras-vanduo yra bene labiausiai mėgstamas ir pats populiariausias pasirinkimas, kuris tinkamas ne tik naujos, tačiau ir senos statybos namuose. Jį sudaro dvi dalys: vidinis bei lauko blokas. Tarp šių dviejų įrenginių cirkuliuoja aušinimo skystis, kuris ir skleidžia šilumą. Inovatyvūs siurbliai puikiai veikia net ir prie labai žemos lauko temperatūros, taip pat – naudojami ne tik namams apšildyti, tačiau ir vandeniui pašildyti. Gali būti jungiami prie jau esamų, namuose įdiegtų sistemų (radiatoriai grindinis šildymas ir t.t.), padeda sutaupyti net iki 50 % energijos.

Kita mėgstama alternatyva yra šilumos siurbliai oras-oras. Jie taip pat turi du įrenginius: lauko kompresorių ir vidinį bloką, kuris gali būti montuojamas tiek greta lubų, tiek greta grindų. Tarp įrenginių yra vamzdžiai, kuriuose irgi cirkuliuoja aušinimo skystis. Sistema yra gana paprasta, jai nereikia daug vietos, galiausiai tai geras pasirinkimas ne tik mažos, tačiau ir didelės kvadratūros būstų apšildymui. Tiesa, naudojami ne tik kaip šildymo galimybės, tačiau taip pat ir kondicionavimo, tad naudojami – visus metus.

Būsto plotas

Jeigu jau žinote, kuris tipas Jums priimtinesnis – toliau ieškome pagal būsto poreikius. Žinoma, vienas svarbiausių aspektų yra būsto plotas, kuris lemia ir pasirinkimą. Visada verta tartis su specialistais, kurie įvertinę Jūsų būsto energetinį naudingumą bei plotą – gali padėti rasti tiek tinkamesnę sistemą, tiek atitinkamai labiausiai tinkamą jos galingumą. Žinoma, kuo būsto plotas yra didesnis – tuo ir galingesnės sistemos reikia.

Galingumas

Pagal esamą būsto plotą reikalingas ir konkretus galingumas.

Namo plotas Šilumos kiekis (šiluminės varžos reikia apie 40 W/m²)
100 m2 4 kW
125 m2 5 kW
150 m2 6 kW
175 m2 7 kW
200 m2 8 kW
225 m2 9 kW
250 m 10 kW
275 m2 11 kW

 

Estetika

Labai dažnai šilumos siurbliai pasirenkami todėl, kad norisi namuose įdiegti gana nedideles, tačiau puikiai veikiančias sistemas. Taigi, estetiniai niuansai tikrai labai svarbūs. Sunku detalizuoti, kuris gražiausias, kadangi kinta žmonių poreikiai, o tuo pačiu pati įranga – dažniausiai panaši. Dažniausiai baltos spalvos, nėra didelė, radus tinkamą vietą – nepastebima.

Dydis

Greta estetikos dažniausiai minimas ir dydis, kuris taip pat kinta priklausomai nuo sistemos galingumo bei funkcionalumo. Nepamirškite, kad ši sistema yra viena taupiausių vietos prasme, tad verta jos skirti tiek, kiek reikia.

Montavimas

Šiais laikais kuriamos inovatyvios sistemos, kurios džiugina tik sklandžiu veikimu, tačiau taip pat ir greitu montavimu. Visgi, geriausia darbus palikti specialistams. Tokiu atveju būsite ramus, kad sistema veiks sklandžiai, galiausiai, kad bus suteikiama darbų garantija, kuria verta pasinaudoti.

Kaina

Renkantis bet kokias sistemas daugeliui žmonių prioritetine pasirinkimo gaire tampa kaina. Patys pigiausi siurbliai yra oras-oras, o oras-vanduo – kiek brangesni. Visgi, reikia vertinti ir kiekvienos sistemos funkcionalumą, kadangi tik aptarus platų įrangos savybių kompleksą  – galima nuspręsti kokia yra logiška įrangos kaina. Tiesa, nepamirškite, kad ES siūlo kompensacijas, kuriomis pasinaudojus siurbliai kainuos pigiau.

Gamintojo reputacija

Kadangi šiuo metu internete galima negaištant daug laiko perskaityti žmonių, kurie jau naudojasi tam tikra sistema, komentarus, esam tikri, kad tai greitina paieškas. Tad ir domėtis konkrečiais gamintojais – verta. Visgi, svarbiausia yra rasti patikimus pardavėjus, kurie parduoda gaminius su garantija, tokius, kurie yra sertifikuoti. 

Garantija 

Standartinė įrangos garantija siekia apie du metus. Tačiau kai kurioms labiau novatoriškoms sistemos – ji gali būti ilgesnė. Dažnai prekybininkai suteikia galimybę ją pratęsti papildomai sumokėjus. Ar verta? Tikrai taip.

Paskirtis

Kaip jau minėjome – sistemos gali būti naudojamos ne tik kaip namų apšildymo įranga. Jos taip pat gali būti skirtos ir vandens pašildymui, taip pat – namų kondicionavimui. O kokie yra Jūsų poreikiai?

Mūsų siūlomi produktai

Šiuo metu IDV Group siūlo aukščiausios kokybės „King“ serijos oras-oras šilumos siurblius ir oras-vanduo šilumos siurblius Vaillant, Atlantic, Gree, Daikin jūsų namui ar butui su 25% nuolaida. 

Daugiau apie akciją: https://vedinimoekspertai.lt/akcijos/

— 1 Comment —

Palikite Atsakymą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai yra pažymėti *

  • Itin kompaktiška sistema – sutaupoma iki 60 % erdvės

 

  • Mūsų gaminamų įvairių šilumos regeneravimo įrenginių efektyvumas siekia 50–93 %

 

  • Įvairios montavimo ir ortakių pajungimo angų padėtys bei galimybės

 

  • Visi gaminiai pristatomi per tris savaites ar net greičiau

 

  • Paprastas montavimas, prijungimas ir paleidimas, be jokių papildomų išlaidų
Pateikti klausimą