Perkant už 150€ ar daugiau NEMOKAMAS SIUNTIMAS!

Patalpų vėdinimo sistemos

Rekuperatorius yra glaudžiai susijęs su vėdinimo sistema ir kaip jos dalis, jis veikia ne tik vėdinimo procesuose, bet ir efektyviai sugrąžina į namus šilumą. Šis procesas yra vadinamas rekuperacija. Rekuperatoriui ir šilumokaičiui veikiant, vyksta tam tikri mainai – oras, kuris yra pašalinamas iš patalpos, prisideda prie oro, ateinančio į vidų, šilumos. Tai bendrai padeda kiek sumažinti su šilumos kiekio praradimu susijusius nuostolius ir leidžia pasiekti džiuginančių rezultatų, siekiant sumažinti sąnaudas, reikalingas patalpų apšildymui. Rekuperatorius taip pat padeda užtikrinti, kad patalpose esantis oras būtų kuo kokybiškesnis, padeda apsaugoti nuo susidarančio drėgmės pertekliaus, o oro valymo proceso metu veikiantis filtras tinkamai išvalo į vidų patenkantį orą nuo kenksmingų dalelių ar galimų alergenų. Vadinasi, vėdinimo sistema su rekuperatoriumi gali būti puikus pasirinkimas net alergiškiems žmonėms. Taip pat, rekuperatoriai pasižymi tyliu veikimu, o šiandien pažangios sistemos leidžia pasinaudoti automatizuotomis, su mikroklimato patalpose reguliavimu susijusiomis jo funkcijomis.

Rekuperatoriai šiandien pasižymi vis platesne pasiūla, tad jų galite rasti net keletą skirtingų tipų. Kiekvienas jų išsiskiria savo funkcionalumu bei privalumais ir yra individualiai pasirenkami pagal Jūsų poreikius. Norint išsirinkti rekuperatorių, svarbu atsižvelgti į tai, kokia yra norimų išvėdinti erdvių kvadratūra, plotai, kokie šilumokaičiai yra pasitelkiami ir kt. Šiandien populiarumu pasižymi tokie rekuperatorių tipai kaip ortakiniai rekuperatoriai, plokšteliniai rekuperatoriai ir kt. Taip pat neretai mažesnėms erdvėms yra pasitelkiami mini rekuperatoriai, kurių sumontavimui patalpose yra reikalinga kiek mažiau laiko bei finansinių resursų.

Paprastai, sistemos su rekuperacija gali būti suskirstytos į dvi skirtingas rūšis, jos gali būti ortakinės arba beortakinės. Ortakinės sistemos pasižymi tuo, kad jose veikia ne tik rekuperatorius, bet ir ortakiai, skirti oro transportavimui ir šilumos visoje patalpoje paskirstymui. Sistemos be ortakių dažniausiai veikia pasitelkiant kelis mini rekuperatorius, kurie veikia sinchronizacijos proceso tarpusavyje pagalba.

Rekuperacija yra paprastas, tačiau pažangus procesas, kurio metu vyksta temperatūriniai mainai oro srautuose, judančiuose iš patalpų ir į patalpas. Pasitelkiant rekuperatorių, į namų ar biuro erdves yra tiekiamas grynas oras, kuris yra sušildomas pasitelkiant jau sandarumu pasižyminčiomis patalpose esančiu oru, pavyzdžiui virtuvės, vonios ir kt. Čia susikaupęs ir esantis oras, patekęs į rekuperatorių, per filtrą patenka į šilumokaitį ir pasišalina lauk, palikdamas tik savo šilumą. Vykstant šiam procesui, lygiagrečiai grynas oras yra paimamas iš laiko patenka į oro filtrą, kur yra išvalomas nuo dulkių, kenksmingų dalelių ir alergenų. Tuomet, jam sušilus šilumokaityje, jis yra perduodamas į bendro naudojimo patalpas, tokias kaip miegamasis, svetainė, darbo kambarys ar pan. Rekuperatorius yra svarbi vėdinimo sistemos dalis, o šiandien vėdinimo sistemos tampa vis aktualesnės kiekvienam būstui ar biurui. Norint išsirinkti vėdinimo sistemą su rekuperatoriumi ar be jo, rekomenduojama pasikonsultuoti su specialistais. Jie gali padėti atsakyti į su šiais įrenginiais susijusius klausimus bei pasiūlyti Jums tinkantį sprendimą.

Susisiekite ir mes jums pasiūlysime tinkamiausią variantą!

Jei Jūs sugalvojote įsigyti ir įsirengti priverstinės ventiliacijos sistemą namuose ir komercinėse patalpose, įmonė „IDV Group“ Jūsų paslaugoms. Galime atvykti pas Jus, apžiūrėti ir įvertinti montavimo darbus, parinkti labiausiai Jūsų poreikius atitinkantį „Atrea“ kompanijos vėdinimo sprendimą.

*Jeigu prisegėte projektą, žemiau esančius klausimus atsakyti nebūtina.

Įvairios montavimo ir ortakių pajungimo angų padėtys bei galimybės

Visi gaminiai pristatomi per 3 dienas ar net greičiau

Paprastas montavimas, prijungimas ir paleidimas, be jokių papildomų išlaidų