Perkant už 150€ ar daugiau NEMOKAMAS SIUNTIMAS!

Rekuperatoriai: energijos daugiau sutaupo nei išnaudoja

Rekuperatoriai: energijos daugiau sutaupo nei išnaudoja

Ar žinojote, kad vienas žmogus per parą „suvartoja“ net iki 20 kg oro? Skamba kaip mistika? Tačiau taip tikrai nėra. Blogiausia, kad didžioji dalis suvartojamo oro kokybės yra prasta, o tai dažniausiai lemia ir kur kas blogesnę savijautą.

Namų vėdinimo sistemos – būtinos

Deja, anksčiau šviežio oro patekimui į namus nebuvo skiriama daug dėmesio, tad senų namų bei daugiabučių ventiliacija nėra pritaikytą žmonių poreikiams. Paprasčiausiai kasdien kvėpuojama gana prastu oru, o patalpų vėdinimas atidarius langus – ne tik kad nefunkcionalus, tačiau taip pat ir neekonomiškas.

Namų mikroklimatas kinta priklausomai nuo esamos temperatūros, žinoma, drėgmės kiekio ir tuo pat oro kaitos, kuriai yra skiriama per mažai dėmesio.

Pagal higienos normas – namuose turėtų būti ne žemesnė nei 18 laipsnių temperatūra, o drėgmė svyruoti nuo 40 iki 60 procentų. Tai optimalūs rodikliai, kurie naudingi ne tik žmogaus sveikatai, tačiau taip pat ir daiktams, kurie yra namuose.

Be geros vėdinimo sistemos – užsitikrinti tinkamus mikroklimato rodiklius – sunku, dažnai – net neįmanoma, tad rekuperatoriai – būtini.

Rekuperatoriai – taupo Jūsų namų energiją

Rekuperacinė sistema veikia pakartotiniam naudojimui grąžindama orą, kuris šildomas pagal klimato poreikius. Kadangi vėdinant namus atidaru langu žiemos metu išleidžiamas šiltas namų oras, suprantama, kad tai didina išlaidas. Tuo tarpu rekuperatoriai gali padėti to išvengti, kadangi vėdinimo metu – šiltas oras lieka namuose. Tačiau svarbiausia, kad jis tampa gaivus, tinkamas žmogui.

Šviežias oras namų patalpas pasiekia praeinamas pro šilumokaitį, kuris ir pašildo vėsų lauko orą iki reikalingos temperatūros ir perduoda patalpoms. Tokiu atveju sutaupoma net iki 80 % energijos. Žinoma, kad vėdinimas būtų tikrai efektyvus ir naudingas – jis turi būti konkrečiai pritaikomas tam tikram pastatui pagal jo dydį bei kitas charakteristikas, tad rekuperatoriaus pasirinkimas – viena svarbiausių žingsnių.

Rekuperatoriaus pasirinkimas

Pasikartosime, kad tinkamos vėdinimo sistemos pasirinkimas – labai svarbus, kadangi tik tokiu atveju pavyks sumažinti išlaidas skirtas energijai išgauti. Šiuo metu rinkoje dažniausiai perkami plokšteliniai, rotaciniai ir atskirų srautų. Nors reikia vertinti kiekvieno charakteristikas, tačiau daugiau dėmesio skirkite galingumui, kuris vertinamas susipažinus su būsto plotu. Kuo patalpos didesnės – tuo ir galingesnė įranga yra reikalinga.

Domitės? Susiekite su mumis!