Vėdinti namus yra būtina, kadangi tai pagerins gyvenimo kokybę bei užtikrins, kad namuose visada pavyks gerai jaustis. Jeigu vis dar naudojatės pasyviu namų vėdinimo būdu, tai yra, per langus, duris ir panašiai – tokiu atveju siūlome rinktis inovatyvesnes vėdinimo sistemas, kurios sutaupys šilumos energiją ir pasirūpins, kad oras namuose bus tikrai gaivus, o ne iš lauko į namus patekę CO2.
Būsto oro kokybė yra labai svarbi
Pagal PSO – per valandą turi pasikeisti bent jau pusė namų oro, tad netinkama vėdinimo sistema – negebės to pasiekti. Juolab, sakyti, kad vėdinate namus atidaru langu – apskritai negalima sakyti, kadangi tai nėra vėdinimas. Taip, oras cirkuliuoja, tačiau dažnai į namus iš gatvės patenka dar nešvaresnis oras nei buvo tuo metu. Juolab, išskleidžiama šilumos energija, tad tai ne tik didina išlaidas, tačiau ir yra neekologiška.
Skaičiuojama, kad vienam suaugusiam žmogui reikalingas minimalus šviežio oro kiekis yra 14,4 m3/h. Užsitikrindami tokius kiekius šviežio oro galėsite būti ramus, kad nei anglies dioksidas, nei drėgmė ar kiti teršalai – nekenks Jūsų sveikatai.
Vėdinimo sistemos principas
Žinoma, sistema veiks sklandžiai tik tokiu atveju, kai įsigysite tinkamą konkrečioms patalpoms, taip pat, pasirūpinsite tinkamu jos montavimu bei priežiūra. Verta patalpose išlaikyti perteklinį slėgį. Žinoma, ištraukiamas oras iš tų patalpų, kuriose jis turėtų būti blogiausias – virtuvė, rūsys, tualetas ir t.t. O perduoti reikia į tas patalpas, kuriose žmogus būna dažniausiai – miegamojo patalpa, poilsio zonos ir t.t. Taip pat galima vienoje patalpoje įrengti ištraukimo bei perduodamo oro sistemas, tad kiekvienu atveju projektas vertinamas individualiai.
Investicija, kuri atsiperka
Daugelis galvoja, kad rekuperatoriai atsiperka tik gyvenimo kokybės gerinimo prasme, tačiau tai nėra visiška tiesa. Gera sistema ne tik vėdina orą, tačiau ir sugrąžina šilumą, tad galima sutaupyti net iki 80-90 % šilumos energijos. Tokiu atveju ženkliai sumažės sąskaitos, juolab, gyvensite ekologiškiau.
Kadangi investicija sugrįžta, suprantama, kad verta pirkti galingesnę įrangą, kuri geriau aptarnaus didesnes patalpas.
Taip pat, kadangi rekuperatoriai gali būti naudojami visus metus – jie tampa patrauklia alternatyva oro kondicionavimo bei šildytuvų sistemoms.