Perkant už 150€ ar daugiau NEMOKAMAS SIUNTIMAS!

Iš ko susideda rekuperatorius?

Iš ko susideda rekuperatorius?

Rekuperatoriaus sudedamosios dalys

Rekuperacinė vėdinimo sistema – tai mechaninė patalpų vėdinimo sistema, kuri tiekia į patalpas gryną orą, jį pašildydama išeinančiu oru. Rekuperacinė vėdinimo sistema užtikrina reikiamą oro apykaitą namuose, filtruoja įeinantį iš lauko orą ir tiekia šviežią, pašildytą ir išvalytą.

 • Rekuperatorius. Tai svarbiausia rekuperacinės vėdinimo sistemos dalis. Buitiniai rekuperatoriai gaminami skirtingų galingumų, nuo 150 m3/h iki 700 m3/h. Rekuperatoriaus dydis parenkamas pagal reikalingą vėdinti patalpų plotą. Dar vienas svarbus rekuperatoriaus parametras – šilumos atgavimo koeficientas. Šilumos atgavimo koeficientas parodo, kokia dalis šilumos yra atgaunama. Ventiliatoriaus traukiamas oras iš patalpos perduoda dalį savo šilumos šilumokaičio plokštelėms, kurios vėliau šiluminę energiją atiduoda orui keliaujančiam iš lauko. Šis dydis žymimas simboliu ir apskaičiuojamas pagal ŋformulę:
  Kur:T1 – traukiamo oro temperatūra (oro lauke temp.);T2 – oro paduodamo į patalpą temperatūra;T3 – pašalinamo oro temperatūraVerta pastebėti, kad šilumos atgavimo koeficientas priklauso nuo:· rekuperatoriaus našumo – kuo didesnis oro kiekis paduodamas į patalpą, tuo mažiau šiluminės energijos jis pasiima· temperatūros skirtumo tarp patalpos ir lauko – kuo temperatūros skirtumas didesnis, tuo mažesnis šilumos atgavimo koeficientas· oro santykinės drėgmės – žiemą dėl kondensato atsiradimo gali smarkiai sumažėti šilumos atgavimo koeficientas.
 • Šilumokaitis. Tai įrenginys, kuris perduoda šilumą iš šiltesnio oro srauto pratekančio pro jį šaltesniam arba atvirkščiai. Šilumokaičiai yra gaminami iš aliuminio, vario, plastiko, celiuliozės, keramikos –  tai medžiagos kurios greitai priima šilumą taip pat ją ir atiduoda. Naudojant plokštelinį šilumokaitį ‘Oras-Oras’ yra labai veiksmingas ir nebrangus būdas sumažinti šildymo arba vėsinimo išlaidas gamybos procesuose arba vėdinant gyvenamąsias patalpas. Sumažintas šildymo arba vėsinimo veikimas reiškia mažesnes sąskaitas už energiją ir išmetamą anglies dioksido kiekį. Šilumokaityje tiekiamas ir ištraukiamas oras yra sukryžiuojamas priešingomis oro srovės kryptimis. Šiltesnis oras sušildo šilumokaičio sieneles, o vėsesnis oras paduodamas per šilumokaitį sušyla. Vėdinimui skirti šilumokaičiai būna plokšteliniai, rotaciniai, plokšteliniai priešpriešinių srautų, keramikiniai.
 • Triukšmo izoliacija. Rekuperatorių korpusai gaminami iš skirtingų medžiagų. Medžiagiškumas lemia rekuperatoriaus  triukšmo sklaidą. Korpusai pagaminti iš Putų polistirolo veikia garsiau, korpusai pagamini iš metalo konstrukcijos su garso izoliacija veikia tyliau.
 • Rekuperatoriaus filtrai. Dažniausiai rekuperatoriuose naudojami filtrai yra G4 arba F7 klasės. Kada keisti filtrą dažniausiai informuoja įrenginio valdiklis. Filtro užterštumas matuojamas slėgio matuokliais arba įrenginio darbo valandų skaitliuku. Filtrų klasės:
  Rekuperatoriaus filtrų grupė Dulkių detalės Filtro klasė Filtro paskirtis
  Filtrai stambioms dulkėms, dalelių dydis >10µ Vabzdžiai, tekstilės pluoštai, pūkai, smėlis, sporos, žiedadulkės, cemento dulkės G2 G3 G4 Kaip apsauga nuo vabzdžių, paduodamo ir grąžinamo oro filtrai , oro padavimo priešfiltriai dažymo kamerose, virtuvinių garų ištraukėjų filtrai, priešfiltriai prieš M5-F9 klasės ventiliacijos filtrus
  Filtrai vidutinio dydžio dulkėms, dalelių dydis 1-10 µ Sporos, pūkai, cemento dulkės, bakterijos, atmosferinio oro dulkės M5 M6 Paduodamo iš lauko oro filtrai patalpoms su nedideliais reikalavimais, Paduodamo ir grąžinamo oro filtrai, Priešfiltriai prieš aukštesnių klasių filtrus
  Dalelių dydis < 1 µ Riebalų dūmai, suodžiai, tabako dūmai, metalo oksido dūmai F7 F8 F9 Galutiniai filtrai administracinėms patalpoms, muziejams, oro uostams, ligoninėms, elektroninės įrangos stotims, Priešfiltriai prieš HEPA filtrus ir aktyvuotos anglies filtrus
  HEPA filtrai, dalelių dydis < 1 µ Bakterijos, virusai, tabako dūmai, metalo oksido dūmai H10 H11 H12 H13 H14 Galutiniai filtrai patalpoms, atitinkančioms aukštus ir aukščiausius reikalavimus (laboratorijos, farmacijos, maisto, elektronikos gamybos įmonės), šalinamo oro filtrai atominėms elektrinėms.
  Filtrai kvapiųjų medžiagų neutralizavimui Virtuvės kvapai, smogas, tirpikliai, nuotekų kvapai Aktyvuotos anglies filtrai Nuotekų valymo įrengimai, atominės elektrinės, chemijos, elektronikos pramonė, kompiuterinės įrangos patalpos, dažymo, lakavimo kameros, oro uostų terminalai, geležinkelio stotys, spaustuvės, popieriaus fabrikai, maisto pramonė, kavinės, restoranai, kepyklos,  laboratorijos, muziejai, archyvai, suvirinimo įrengimai ir kt.
 • VentiliatoriaiRekuperatorius turi įdiegtus ventiliatorius tam, kad šis įrenginys tiektų ir ištrauktų orą iš patalpų, naudojant ortakius. Ventiliatoriams dažniausiai naudojami ekonomiški EC tipo elektros varikliai, kurie suka ventiliatorius ir sukuria oro srautą. 
 • Rekuperatoriaus valdiklisŠiuolaikiniuose rekuperatoriuose naudojami įvairūs valdikliai, nuo paprasčiausio mechaninio įjungimo išjungimo iki pilnai programuojamų ir valdomų per WIFI tinklą. Pavyzdžiui, sieninis, lietimui jautrus valdymo pultelis su pilnomis programavimo savybėmis. Ventiliacijos režimus galima nustatyti kiekvienai savaitės dienai atskirai pasirinkus veikimo valandas, pašildytuvo ar šildytuvo valdymas – galima sukomplektuoti, kad veikiant rekuperacinei vėdinimo sisyemai įrenginys pašildytų patalpų orą . Galimybė valdyti vėdinimą nuotoliniu būdu su išmaniuoju įrenginiu ir matyti oro kokybę patalpose nebūnant namie. Oro padavimo ir oro ištraukimo ventiliatorių greičio reguliavimas 1% žingsniu, papildomų signalų valdymas, sužadinimas nuo judesio, CO2, drėgmės ar šviesos jutiklių. Galima rinktis iš kelių korpuso spalvų.
 • Lankstūs ortakiaiTai ortakių sistema susidedanti iš plastikinio lankstaus ortakio kurio išorės diametras yra 75 mm, jis sujungia kolektorių ir registrinę dėžutę į kurią įmontuojamas difuzorius oro tiekimu arba ištraukimui. Kolektorius naudojamas sujungti visus oro padavimo ir ištraukimo ortakius su rekuperatoriumi. Tai labai grasą slopinanti į gerai paskirstanti oro srautą ortakių sistema. Ją labai lengva ir greita sumontuoti, užima mažai vietos po pakabinamomis lubomis.

Aplankykite mūsų parduotuvę ir išsirinkite rekuperatorių sau:

Domitės? Susiekite su mumis!