fbpx

Rekuperacinė sistema mokykloms gali padėti išvengti ligų?

Rekuperacine sistema patalpoms

Rekuperacinė sistema mokykloms gali padėti išvengti ligų?

Tinkama aplinka mokyklose gali užtikrinti ne tik geresnę savijautą mokiniams bei personalui, tačiau taip pat ir darbingesnę aplinką, kuri prisideda prie ergonomiško mokymosi proceso. Kas yra gera aplinka? Ji neatsiejama nuo tobulo mikroklimato, gaivaus oro, kuris gaunamas įsidiegus atitinkamas vėdinimo sistemas.

Rekuperatorius mokyklose – vis dažnesnis pasirinkimas

Tinkama vėdinimo sistema gali padėti tiek personalui, tiek ir mokiniams geriau jaustis, žinoma, būti kur kas darbingesniais, kur kas paprasčiau įsisavinti pateikiamą informaciją. Slogus oras dažnai sukelia mieguistumą, mokiniai jaučiasi pavargę, galiausiai, mokymosi procesas tampa sudėtingesnis. Užtenka, kad klasėje esantys vos keli vaikai, kurie pertraukų metų laksto, padarytų orą slogesniu. O ką jau kalbėti apie dešimtis mokinių, kurie prikvėpuoja patalpas ne tik vasaromis, tačiau ir žiemos metu.

Leistina anglies dvideginio koncentracija klasėse turėtų siekti iki 1 500 ppm., tačiau, deja, atlikti tyrimai Lietuvoje rodo, kad pasiekiami kur kas didesni skaičiai. Koks to rezultatas? Žinoma, vaikai tampa mažiau darbingi, pamokų metu labiau ima miegas, galiausiai, ne tokie produktyvūs yra ir mokytojai, kuriems ypač gerai jaustis darbo metu yra būtina.

Po Covid-19 – vis daugiau dėmesio vėdinimui

Daugiau apie vėdinimą bei geros rekuperacinės sistemos pasirinkimą pradėta kalbėti Covid-19 viruso metu, kadangi grynas oras padeda ne tik geriau jaustis, tačiau pašalinti ir mikroorganizmus, kurie sukelia įvairias ligas (įskaitant virusus). Vis daugiau mokyklų personalų pradėjo rūpintis sveika aplinka, kuri apsaugo ne tik nuo Covid-19 sukėlėjų, tačiau ir kasmetinių gripų virusų, kurie dažniausiai baigiasi visuotinais karantinais.

Už patalpų vėdinimą klasėse iki šiol buvo atsakingi mokytojai, kurie grynesniu oru rūpindavosi atidarydami langą. Deja, taip ne tik nepavykdavo įleisti šviežio oro, tačiau išleidžiama šiluma, tad pasirenkamas neekonomiškas oro įleidimo būdas. Galiausiai, taip prarandama šiluma, taip pat – oras netampa švaresnis, svarbiausia, į patalpas patekęs šaltas oras tampa dažna vaikų sirgimo priežastimi.

Rekuperatoriai klasėms montuojami visus metus

Paskutiniu metu pastebimas išaugęs poreikis klases vėdinti rekuperacinėmis sistemomis, kurios pasirūpina ne tik malonia gaiva, tačiau svarbiausia – visiškai švariu oru. Kadangi sistemos montuojamos labai greitai (nereikalingi ortakiai) – diegiamos ne tik vaikų atostogų metu, tačiau ir po pamokų. Tokiu atveju užtikrinamas optimalus mokymosi procesas čia ir dabar.

Sistemomis prekiaujantys specialistai pastebi, tad įsidiegus tokias įrangas mokytojai dažniau vaikams pasakoja apie gryno oro naudą žmogaus organizmui. Kalbama apie virusus, bakterijas, kurios sklando ore, kodėl reikia nuolatos plauti rankas, kodėl būtinos kaukės, kurios gali padėti išvengti ligų. Taip skatinamas domėjimasis aplinka, juolab, įdiegiamos pamatinės rūpinimosi savimi taisyklės.

Vaikai kvėpuoja užterštu oru

Netinkamu mikroklimatu yra susirūpinusi ir ES Komisija, kuri vis dažniau kalba apie būtinus privalomuosius sistemų diegimus švietimo įstaigose. Jai pritaria PSO, kuri vis aktyviau diskutuoja apie sveiko oro naudą žmogaus organizmui ir skatina ne tik privačius verslus, tačiau ir visuomenines organizacijas rodyti teigiamą pavyzdį ir tuo pačiu sukurti ergonomiškai našias darbo aplinkas.

Prognozuojama, kad ateityje rekuperacinės sistemos bus privalomai diegiamos mokyklose, kitose švietimo įstaigose, kur klasėse yra tam tikras vaikų skaičius. Taip siekiama užtikrinti, kad bus sukurti naši, maksimaliai naudinga aplinka darbui, mokymuisi, galiausiai, naudojamos visos priemonės, kurios būtinos sveikam žmogui.

Palikite Atsakymą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai yra pažymėti *

  • Itin kompaktiška sistema – sutaupoma iki 60 % erdvės

 

  • Mūsų gaminamų įvairių šilumos regeneravimo įrenginių efektyvumas siekia 50–93 %

 

  • Įvairios montavimo ir ortakių pajungimo angų padėtys bei galimybės

 

  • Visi gaminiai pristatomi per tris savaites ar net greičiau

 

  • Paprastas montavimas, prijungimas ir paleidimas, be jokių papildomų išlaidų
Pateikti klausimą